12 Ekim 2007

Sağlam: Liverpool dönüm maçı

Beşiktaş Teknik Direktörü Ertuğrul Sağlam, siyah-beyazlı takımı takip eden medya mensuplarına bir iftar yemeği verdi.

BJK Nevzat Demir Tesisleri'nde, Futbol Takımı Genel Menajeri Sinan Engin'in de yer aldığı yemekte basın mensuplarının sorularını yanıtlayan Sağlam, Avrupa Şampiyonlar Ligi'ndeki rakipleri Liverpool'u yenebileceklerini söyledi.

Gruptaki her takımın birbirini yenebileceğini kaydeden siyah-beyazlı teknik adam, ''Marsilya ve Porto maçlarında 1'er puan alıp, ikinci sırada olabilirdik. Marsilya, Liverpool'u yenebiliyorsa, biz de yenebiliriz. Liverpool maçı, bizim için dönüm maçı olacak. Kazanırsak, yeniden başlarız'' dedi.

Teknik direktör Sağlam, yönetimin, sezon başından beri arkalarında olduğunu kaydederek, ''Kaos yaratılmaya çalışılıyor ama öyle bir ortam yaşamadık'' diye konuştu.

Kaleci Rüştü'yü her zaman oynatmak istediklerini, ancak sakatlığı nedeniyle bunu yapamadıklarını belirten Sağlam, kadrolarında iyi kaleciler bulunduğunu ve bu sezon kalede sıkıntı yaşamayacaklarını söyledi.

Sağlam, ''Yıldız oyuncu olsun, maç kazandırsın'' anlayışına karşı olduğunu vurgularken, ''İbrahim Akın gelirken yıldızdı. Burak'ı birçok kulüp istiyordu. Delgado'nun Türkiye'ye gelişinde ülke ayağa kalktı. Ricardinho'nun transferi büyük sansasyon yarattı ama o oranda katkı alınamadı. Biz, takım gibi oynarsak, ancak o şekilde başarılı oluruz'' şeklinde görüş belirtti.

Hiç yorum yok: