14 Nisan 2007

taraftar psikolojisi üzerine bir kaç kelam

eline sağlık emre. bilhassa taraftar analizlerine katılıyorum. takım atağa çıkarken kendimi veliefendi hipodromunda gibi hissediyorum. ama bunların önüne geçmek çok mümkün. geçilmesi mi gerekir bunu da tartışmak lazım.

takım haketmediği bir 3 puan aldı görüşüne katılmam mümkün değil. çok çok extra bir durum olmadığı sürece, gol atan takım hak etmiştir. (extra: anelka - konya, burak yılmaz - konya golleri) tigana'nın bu yeni kaynaşan ve genç takıma aslında çok fazla güvenmediğini görüyorum ve hak veriyorum. 4 lü defansı ve iki ön liberosu türk olduğu halde son 5 maçtır gol yemeyen ve hatta neredeyse en az gol yiyen takım olmasındaki gerçek de bence burada yatıyor. bir şekilde skor avantajını ele geçirince pimi çekilmiş el bombası baki'nin (iyi niyetine diyecek bir şeyim yok, hastasıyım) ne yapacağı belli olmayan burak'ın ve delgado'nun ipiyle kuyuya inilmez diye skora yatıyor. bence doğrru da yapıyor.

tigana bu sene şampiyon olmak istiyor. maçları garanti oynuyor. febe maçından sonra demeç veren her futbolcu "öncelikle gol yememek lazımdı" diye açıklama yaptı. tigana'nın genel mantığı bu. şurada kalmış 7 hafta, gol yiyerek işi zora sokmak istemiyor. şampiyonluğu kaybettiğimizde avunabileceğimiz düzeyde futbol oynayabilmemiz mümkün değil çünkü. hem güzel oynama lig boyu, hem de fantazi yaparak burnunun dibine kadar gelmiş şampiyonluğu itele. bunu taraftara kimse anlatamaz.

daha sezon başlamadan girdiğimzi bir hava var. GELİYORUZ!!!

bu hava yüzünden bizim şampiyon olmamız şart. febeyi yüzüncü yılda şampiyon yapmayacaz diye hedef koyan bir takım, şampiyon olmak zorunda. gerekirse bir tek pozisyon göreceğiz, onu da ağlarda göreceğiz.. seyir zevki yüksek maç izlemek isteyen m.united - roma maçını bir daha seyretsin...

KART ALARMI!

Sarı kart riski sezon sonu yaklaşırken kapıya dayandı.

Baki Mercimek, Koray Avcı, Fahri Tatan, Serdar Kurtuluş, Mert Nobre, Ricardinho, Mehmet Sedef, Runje sınırdaki oyuncularımız.

İlerleyen haftalardaki FB maçında olası bi cezanın varlığı başımızı ağrıtabilir. Taktik gereği bu akşam Sakarya'da Rico Paşa ya da Nobre veya Serdar gibi oyuncularımız bilerek kart görüp haftaya İnönü'deki Antalya maçında cezalarını çekerek FB maçına kafaları daha rahat bi şekilde çıkmak isteyebilirler, tabii son kararı teknik heyet verecek.

Neyse..izleyip göreceğiz hep beraber..Rastgele Kartalım!

12 Nisan 2007

Yönetimden taraftara teşekkür

Beşiktaş Kulübü, Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında Fenerbahçe karşısındaki centilmence desteklerinden dolayı siyah-beyazlı taraftara teşekkür etti.

Siyah-beyazlı kulübün internet sitesinden yapılan taraftara yönelik açıklamada, şu ifadelere yer verildi: “Fenerbahçe ile oynadığımız ve 1-0 kazandığımız Fortis Türkiye Kupası yarı final ilk maçında, sağduyulu ve centilmence hareket ederek Beşiktaşlılık duruşunu bir kez daha tüm Türkiye'ye gösteren, fair-play çerçevesinde takımımızı muhteşem bir coşku ile destekleyen ve bu örnek tavrı ile tüm spor kamuoyunun takdirini kazanan büyük taraftarımıza teşekkür ediyoruz.

Sizlerin alkışı hak eden müthiş desteğiniz ile hem ligde hem de Fortis Türkiye Kupası'nda şampiyonluğa emin adımlarla ilerliyoruz. Bundan sonra da her şartta, aynı centilmence tavrınızı sürdüreceğinizi, sahada terinin son damlasına kadar mücadele ederek bizleri mutlu sona ulaştıracak olan takımımıza aynı desteği vereceğinizi biliyoruz. Şampiyonluklar bizleri bekliyor, hadi hisset!”

VIA

8 Nisan 2007

FB'lileri aldı bir korku...

Tipik bir fenerbahçeli tavrıyla kaybettikleri puanlardan federasyonu sorumlu tutuyorlar.
Bir maçta 7-8 kişi bıçakla yaralanır, gözlemci bunu rapor bile etmez. Bundan ötesi var mı? Bizi kendileri gibi sanıyorlar galiba.... FB'liler yaramaz, şımarık oğlan çocukları gibi. Her an ilgi istiyorlar, olur ya hakemler bir hafta onlara ayrıcalık yapmassa, zırlamaya başlıyorlar. Bekleyin 11 Nisan'ı!